Kód: 207

Bobkový list (Krétský vavřín)

Neohodnoceno
11 Kč / 10g 960 Kč Sleva 98 % 1 100 Kč / 1 kg
Skladem

Není řecké koření jako řecké koření, a proto je dovážíme pouze od námi prověřeného pěstitele z nádherného řeckého ostrova Kréta. Řecko je jedna z nejpůvodnějších oblastí, z kterých vavřín pochází. Tento krásný, stálezelený strom a jeho listy byly už v době starověkého Říma považovány za symbol vnešenosti a vítězství. Zajímavostí je, že slovo označující akademický titul “bakalář“ pochází z latinského bacca laurea coronatus, což znamená “korunovaný vavřínovým věncem“. Bohaté aroma vavřínu se rozvine až po rozlomení listu. Jednou z nejvýraznějších látek ve vavřínu je eukalyptol, proto má vavřín příjemně svěží aroma.

Vavřín se typicky používá v italských omáčkách, v koláčích, marinádách, v polévkách a vývarech, v nakládané zelenině a v neposlední řadě jako přísada Bloody Mary.

Kategorie: Koření

 

Skladování: pro zachování vysoké kvality listů je skladujte v našem vakuovém sáčku při pokojové teplotě, mimo sluneční záření. Sáček mějte dobře uzavřený.

Země původu: Řecko (Kréta)

Upozorňujeme, že listy řeckého vavřínu mají vždy o něco horší vzhled (různé skvrnky na listech), což je ale vyváženo vysokou intenzitou aroma, chuti a barvy.