Kód: 576

Yakima Guatemala

Neohodnoceno
105 Kč / 100g 105 Kč / 100 g
Skladem
Metoda zpracování: promytá
Odrůdy: Bourbon / Catuai / Caturra
Kontinent: Střední Amerika
Farma Asoproguate
Oblast produkce: San Martín Jilotepeque, Acatenango, Chimaltenango
Nadmořská výška: 1800 - 2100m.n.m.
Chuťový profil: Plné tělo, karamel, mléčná čokoláda, lískový oříšek, zelené jablko
Kategorie: Nápoje

Asoproguate čítá přiibližně 150 drobných z Acatenango, Cobanu a San Martinu. Cílem družstva je poskytnout zúčastněným farmářům přístup na trh s kávou a zavést spravedlivý obchod mezi guatemalskámi pěstiteli kávy. Získáním přístupu na mezinárodní trh s kávou mají menší i farmáři příležitost budovat a rozvíjet své farmy. Spolupracující farmářii v Acatenangu produkují kolem 1000 pytlů kávy ročně. Partneři v Coban, Seacal a San Cristobal vyrábějí 1650 a 1 375 jutoých pytlů (69kg) ¨

Družstevní struktura:

Patnáct „inspektorů“ vyškolených hlavním agronomem Asoproguate cestuje v regionech Coban, San Martin a Acatenango v Guatemale a provádí  školení farmářů. Inspektoři provádějí 14-16 seminářů ročně. Workshopy pomáhají farmářům při dosahování a udržování jejich certifikátů FTO, ale také podporují začínající emědělce Rovněž přinesou producentům hnojiva a pomáhají ve sklilzni kávových třešní. 

Po většinu roku jsou Aproguateovi dělníci kolektivně řízeni osmi zástupci farmářů, hlavním agronomem a vůdcem Asoproguate. Jednou za rok se scházejí čtyři až pět zástupců z každé komunity, aby hlasovali o tom, komi přidělit družstevní prémii značku Fairtrade. Během tohoto shromáždění je přítomno a hlasuje přibližně 260 členů.

Zpracovávání kávy:

Asoproguate sbírá třešně od farmářů a spracovává je. Po sběru je odstraněno zrno od slupek a fermentuje se v mokrých mlýnech. Později se přěvvezeny do družstva Dinamica jde se suchá zelná káva váží a balí do jutovýh pytlů k expedici.